Puchatkowy program

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć w Przedszkolu Niepublicznym "PUCHATEK".

Kronika

Rok przedszkolny 2015/2016

"Maleństwa" - pani Marcelina

"Prosiaczki" - pani Iwonka

"Tygryski" - pani Iwonka

pomoc nauczyciela - pani Marta

 

Wrzesień 2015

 

11 września - Fluoryzacja

11 września - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W tym dniu odwiedziła nas pani Ania - stomatolog oraz pani Basia - asystentka stomatologiczna. Panie przeprowadziły przegląd i fluoryzację. Pokazały rownież dzieciom jak należy prawidłowo myć ząbki. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu "zdrowe ząbki".

Zdjęcia

16 września - Wycieczka do Zoo i Parku

16 września w piękny, słoneczny dzień grupy "Tygryski" i "Prosiaczki" wybrały się na wycieczkę do białostockiego ZOO. Przechodząc alejkami dzieci z bliska oglądały zwierząta. Następnie w parku przedszkolaki zbierały żołędzie i kolorowe liście. Największą atrakcją była jazda autobusem Komunikacji Miejskiej :-)

Zdjęcia

18 września - Spektakl "Wyspa pacynek"

18 września po raz kolejny zawitał do nas Teatr Pod Orzełkiem, tym razem z przedstawieniem "Wyspa Pacynek". W trakcie przedstawienia przedszkolaki podróżowały z profesorem i panią Pacynką po zaczarowanym świecie kukiełek i pacynek. Jak zawsze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu :-)

Zdjęcia

Październik 2015

 

1 października - "Dzień ziemniaka"

1 października obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Były konkursy i zabawy związane z ziemniakiem. Robiliśmy pieczątki z ziemniaków a na koniec wszystkie dzieci jadły placuszki ziemniaczane. Uśmiech, humor i zabawa to jest najważniejsza sprawa :-)

Zdjęcia

2 października - zajęcia edukacyjne "Zadziwiający świat owadów"

2 października przedszkolaki z grupy "Tygryski" udały się na wystawę "Zadziwiający świat owadów". Po wejściu do pszczelego ula dzieci obejrzały bajkę o pszczółkach, dowiedziały się też jak wygląda ich codzienne życie na łące, a wszystko to wśród  odgłosów prawdziwej łąki. W laboratorium entomologicznym dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz eksponaty owadów w gablotach, podejrzały kolonie żywych mrówek w formikarium oraz przyjrzały się wybranym owadom przez mikroskop.Na koniec dzieciom zostały wykonane zdjęcia na tle wielkiej muchy oraz wręczony pamiątkowy dyplom.

Zdjęcia

7 października - Wystawa Budowli z klocków LEGO

7 Października odwiedziliśmy Wystawę Budowli z klocków LEGO.  Dzieci obejrzały niesamowite budowle z kilku milionów klocków, odwiedziły interaktywną strefę zabaw klockami lego i duplo. Korzystały ze ściany do pisania klockami "brick wall", urządzały wyścigi na zjeżdżalniach samochodowych. atrakcjom nie było końca, a cała wycieczka na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Zdjęcia

9 października - Wycieczka na Pocztę - Dzień Poczty Polskiej

9 października przedszkolaki ze wszystkich grup własnoręcznie wykonały pocztówki i udały się na pocztę aby wysłać karteczki do swoich domów. Rodzice otrzymali listy z niespodzianką w środku. W ten sposów uczciliśmy Dzień Poczty Polskiej.

Zdjęcia

14 października - Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela

W tym dniu zorganizowany został w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt. "Wiersz dla nauczyciela". Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali w domu wiersze, które później przedszkolaki ślicznie recytowały. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę niespodziankę. A dla pań to właśnie był najpiękniejszy prezent :-). Dziękujemy również za pamięć i życzenia :-)

Zdjęcia

15 października - Wycieczka do Piekarni

W ramach realizacji projektu "Kim będę w przyszłości", dzieci z najstarszej grupy "Tygryski" wybrały się na wycieczkę do Piekarni. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda piekarnia od środka. Obserwowały pracę urządzeń służących do produkcji pieczywa. Miały okazję zapoznać się z tym jak wygląda przygotowanie ciasta na chleb, od momentu przygotowania zakwasu oraz jak wygląda piec do wypieku pieczywa. Widzieliśmy i smakowaliśmy gotowego, upieczonego już chleba i bułeczek.

Zdjęcia


16 października - Wycieczka do Muzeum Historii Medycyny

i Farmacji

W ramach Białostockiego Tygodnia Dziecka dzieci odwiedziły Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Dzieci poznały historię lecznictwa, stomatologii, okulistyki, chirurgii, radiologii. Poznały także historię Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz jego głównej siedziby - Pałacu Branickich. Dzieci miały bezpośredni kontakt z eksponatami. Przedszkolaki zobaczyły również dawną aptekę, przybory i naczynia do wyrabiania leków.

Zdjęcia

28 października - Wizyta w Salonie Fryzjerskim

Dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się do salonu fryzjerskiego "Alicja". Dzięki tej wizycie dzieci poznały pracę fryzjera oraz przedmioty potrzebne do jej wykonywania. Przedszkolaki miały możliwość wcielenia się w rolę klientów na fotelu fryzjerskim i kosmetycznym. Na koniec wręczyliśmy pani Alicji pamiątkową karteczkę a w zamian dzieci otzrymały słodkie niespodzianki.Wyjście w ramach realizacji projektu "Kim będę w przyszłości".

Zdjęcia

Listopad 2015

 

2 listopada - Wyjście na cmentarz w Dniu Zadusznym

W poniedziałek 2 listopada dzieci z grupy "Tygryski" odwiedziły pobliski cmentarz. Tego dnia przedszkolaki przyniosły z domu znicze i zapaliły ja na grobach.

9 listopada - zajęcia edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej "Polak Mały"

W poniedziałek 9 listopada odbyły się w przedszkolu zajęcia edukacyjne, prowadzone przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej "Polak Mały". Pracownik białostockiego oddziału IPN opowiadał o podstawowych symbolach narodowych: godle, fladze, hymnie. Była projekcja filmu, gry planszowe, dzieci układały również flagę z puzzli.

Zdjęcia

19 listopada - Dzień Tańczących Parasoli

Pogoda sprawiła że zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Tańczących Parasoli. Dzieci przyniosły parasolki z którymi później tańczyliśmy i spacerowaliśmy. Jak się okazało - deszcz też może być powodem do radości.

Zdjęcia

18 listopada - Cyrk Focus

18 listopada odwiedził nasze przedszkole Cyrk Focus. Artyści zabrali dzieci w świat magii i iluzji oraz zabaw wesołego klauna Maniusia. Dzieci zobaczyły również przyjaznego pieska i króliczka oraz egzotycznego legwana, pokaz hula - hop, żonglerkę, konkurencję z mini rowerkiem. Były również konkursy dla małej publiczności. Znakomita zabawa, swoją wizytą Cyrk Focus wprowadził nas w okres zabaw andrzejkowych. 

Zdjęcia

20 listopada - Zdjęcia grupowe i bożonarodzeniowe

W piątek 20 listopada pani fotograf wykonała naszym przedszkolakom piękne zdjęcia grupowe oraz sesję bożonarodzeniową. Dzieci dzielnie pozowały a efekty naszej wspólnej pracy będą pięknie ozdabiały ramki. Przy okazji pobytu pani fotograf w naszym przedszkolu dzieci dowiedziały się więcej o jej pracy i zawodzie który wykonuje. Dziękujemy pani Marleno :-)

25 listopada - Międzynarodowy Dzień Misia

25 listopada (środa) obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie. Wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce misiowej, były wspólne tańce i zabawy :-)

Zdjęcia

26 listopada - Wizyta Pani z Fundacji "Pomóż Im"

26 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani z Fundacji "Pomóż Im". Celem spotkania było przeprowadzenie lekcji informatycznej dotyczącej działalności fundacji. Dzieci obejrzał film o tematyce hospicyjnej: "Pszczółka Malinka opowiada o hospicjum". Spotkanie odbyło się w ramach współpracy naszego przedszkola z Fundacją "Pomóż Im".

Zdjęcia

27 listopada - Wizyta Pani Policjantki

W piątek 27 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, o tym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się kiedy zaczepi nas ktoś obcy, jak uniknąć pogryzienia przez psa. Dowiedzieliśmy się również o korzyściach noszenia odblasków. Zapoznaliśmy się również z wyposażeniem policjanta (lizak policyjny, kajdanki). Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu "Kim będę w przyszłości".

Zdjęcia

Grudzień 2015

 

4 grudnia - Wizyta w Poradni Zdrowia

W piątek 4 grudnia dzieci z grupy "Prosiaczki" i "Tygryski" odwiedziły pobliską, zaprzyjaźnioną Przychodnię Zdrowia. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą lekarza i pielęgniarek. Zobaczyć jak wyglądają gabinety lekarskie i jakich narzędzi używa lekarz podczas swojej pracy. Wyjście odbyło się w ramach realizacji projektu "Kim będę w przyszłości". Jeszcze raz bardzo dziękujemy dr Urszuli Bondzie i Panu Piotrowi :-)

Zdjęcia

9 grudnia - Studio Artystyczne Arlekin - "Pierwsza gwiazdka"

Jednym z Mikołajkowych prezentów dla naszych przedszkolaków była wizyta Studia Artystycznego Arlekin. 9 grudnia dzieci obejrzały przedstawienie zatytuowane "Pierwsza gwiazdka". Była to pełna humoru opowieść o świątecznych zwyczajach, skrytych marzeniach oraz o tym, że każdy może stać się lepszą osobą :-)

Zdjęcia

7 grudnia - Mikołajki w przedszkolu

W poniedziałek 7 grudnia odwiedził nasze przedszkole Mikołaj. Zostawił nam małe upominki i skrzynkę pocztową na listy. Bardzo prosił, żeby przedszkolaki wrzucały do niej swoje listy z życzeniami a on postara się je spełnić :-)

Zdjęcia

11 grudnia - Fluoryzacja w przedszkolu

W piątek 11 grudnia odbyła sie w naszym przedszkolu bezpłatna fluoryzacja. Przeprowadzona została w ramach realizacji programu "Zdrowe ząbki". Serdecznie dziękujemy gabinetowi Bagiński Stomatologia :-)

Zdjęcia

 14 grudnia - Wycieczka na "Wielką wystawę misiów"

W poniedziałek 14 grudnia wybraliśmy się na "Wielką wystawę misiów" ze zbiorów Muzeum Misiów z Zakopanego. Przedszkolaki z grupy "Prosiaczki" i "Tygryski" zobaczyły setki misiów z różnych krajów, poznały historię Pluszowego Misia, dowiedziały się, kiedy pojawiły się pierwsze misie, a także zrobiły pamiątkowe zdjęcie z Wielkimi Misiami :-)

Zdjęcie

15 grudnia - Konkurs piosenki - Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza podopieczna Pola Rogalska z grupy "Tygryski" została wyróżniona i otrzymała nagrodę w konkursie "Mikołajkowa Gala Przedszkolaków" objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. W konkursie brało udział 37 przedszkoli. Podzięowania kierujemy również do Pani Uli Właźniak naszej rytmiczki, która przygotowywała Polę do konkursu i towarzyszyła jej podczas występu. Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia

16 grudnia - Konsultacje logopedyczne

16 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Konsultacje logopedyczne z panią logopedą z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 2.

17 grudnia - Konkurs plastyczny "Merry Christmas - najpiękniejsza kartka świąteczna z życzeniami w języku amgielskim"

Miło nam poinformować Państwa, że Natalka z grupy "Tygryski" zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Merry Christmas - najpiękniejsza kartka świąteczna z życzeniami w języku angielskim - III Edycja". Konkurs organizowany był przez Przedszkole Niepubliczne Nr 1 im. Marii Konopnickiej. Nagrodzone kartki zostały przekazane mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej w Białymstoku. Serdeczne gratulacje Natalko :-)

Zdjęcia

17 grudnia - Spotkanie opłatkowe

17 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu Spotkanie Opłatkowe. Program obejmował  występ dzieci ze wszystkich grup, recytowanie wierszy, śpierwanie pastorałek, grę na dzwonkach oraz tradycyjne dzielenie się opłatkiem :-)

Zdjęcia

Styczeń 2016

 

11 stycznia - Zajęcia edukacyjne "Przecinek i kropka"

11 stycznia (poniedziałek) przedszkolaki z grupy "Tygryski" uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Empik - "Przecinek i kropka". Zajęcia odbyły się w Galerii Biała. Podczas zajęć dzieci poznały historię alfabetu, pisma i druku a także proces powstawania książek. 

Zdjęcia

18 stycznia - Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

W poniedziałek 18 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i zabaw. Dzieci ubrane były w kolorach żółtym i czerwonym, przyniosły maskotki z bajki o Kubusiu Puchatku. Była degustacja miodu, malowanie portretu Kubusia, konkurs znajomości bajki, tańce a na koniec wspólne jedzenie urodzinowego torciku :-)

Zdjęcia

21 - 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedna z naszych ulubionych uroczystości w kalendarzu przedszkolnym. W tym roku frekwencja dopisała a dziadkowie obejrzeli występy swoich wnucząt z wielką uwagą. Zostali również zaproszeni do wspólnej zabawy oraz słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia

25 stycznia - Zabawa Choinkowa

25 stycznia (poniedziałek) odbył się w naszym przedszkolu Bal Choinkowy. Był to bal z Arlekinem, poprowadził go Teatr "Co Nieco". Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego dnia.Przebrane za barwne postacie z krainy baśni, bajek i filmów, wesoło tańczyły i brały udział w różnych konkursach.Tegoroczny bal karnawałowy w Przedszkolu dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i przeszedł do historii!

Zdjęcia

Wizyta Maki z Gruzji

W styczniu gościła i pracowała w naszym przedszkolu Maka Matiashvili z Gruzji. Maka to studentka medycyny a jej obecność możliwa była dzięki współpracy przedszkola z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Jej obecność pozwoliła nam dowiedzieć się więcej o gruzińskiej kulturze, obyczajach i symbolach narodowych a także doskonalić język angielski :-)

Zdjęcia

Luty 2016

 

8 luty - Zebranie Semestralne

8 lutego odbyło się zebranie semestralne z rodzicami. W trakcie zebrania zostały poruszone następujące kwestie: diagnoza przedszkolna dla 3-4 latków i diagnoza gotowości szkolnej dla 5-latków, zmiana w ustawie o systemie oświaty, kalendarz imprez przedszkola

10 luty - Ferie z klockami LEGO

10 lutego dzieci z grupy "Prosiaczki" i "Tygryski" wybrały się do Centrum Ludwika Zamenhofa na "Ferie z klockami LEGO".  Nasze przedszkolaki widziały tysiące klocków i czekała je wspaniała zabawa w wielkie budowanie.

Zdjęcia

12 luty - Walentynki w przedszkolu

12 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Tego dnia dzieci ubrane były na czerwono. Zaplanowaliśmy mnóstwo gier, zabaw i konkursów. Wykonaliśmy również kartki walentynkowe.

Zdjęcia

15 luty - Wycieczka do Uniwersyteckiego Muzeum Przyrodniczego

W poniedziałek 15 lutego dzieci z grupy "Prosiaczki" oraz "Tygryski" wybrały się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Muzeum Przyrodniczego. W muzeum obejrzały wystawy ptaków, ssaków, zwierząt oraz skamieniałości.

Zdjęcia

17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji zorganizowaliśmy w przedszkolu konkurs na najlepsze przebranie kota. Dzieci i rodzice fantastycznie wywiązali się z tego zadania i w naszym przedszkolu było mnóstwo pięknych kotków. Panie przygotowały niespodzankę -  teatrzyk cienia, wystawiły przedstawienie o chorym kotku :-)

Zdjęcia

22 luty - Wizyta w Szkole Podstawowej nr 12

W poniedziałek 22 lutego grupa "Tygryski" odwiedziła Szkołę Podstawową nr 12. W trakcie wycieczki przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w klasie pierwszej, odwiedziły szkolną świetlicę, bibliotekę i salę zabaw, zapoznały się ze szkołą :-)

Zdjęcia

25 luty - Pasowanie na przedszkolaka

25 lutego (czwartek) o godzinie 15:00 odbyła się w naszym przedszkolu Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Pasowane były dzieci z grupy "Maleństwa". Dzieci śpiewały piosenki, grały na cymbałkach a na koniec przypieczętowały przysięgę dzielnego przedszkolaka i odebrały dyplomy oraz rożki obfitości. Nie zabrakło też chwili dla fotoreporterów.  To był wyjątkowy i szczególny dzień który na długo zapadnie w pamięci naszych najmłodszych podopiecznych, serdecznie gratulujemy !

Zdjęcia

24 luty - Lekcja ekologiczna "Segreguję - świecę przykładem"

W środę 24 lutego została przeprowadzona w naszym przedszkolu lekcja ekologiczna "SEGREGUJĘ, ŚWIECĘ PRZYKŁADEM", prowadzona przez pracowników firmy Lech. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady zgodnie ze sposobem obowiązującym w Białymstoku oraz ograniczać ich ilość w życiu codziennym :-) Dzieci wykonały również pracę plastyczną i nagrodzone zostały drobnym upominkiem.

Zdjęcia

29 luty - Wyjście do Gabinetu Bagiński Stomatologia

W poniedziałek 29 lutego przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźniony gabinet stomatologiczny - Bagiński Stomatologia. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem gabinetu, poznać instrumenty służące do leczenia. Poczuć się jak na prawdziwej wizycie :-), posiedzieć na fotelu stomatologicznym, odbyć "przejażdżkę" w górę i dół. Podczas wizyty w gabinecie dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, co jeść aby były zdrowe, jak często odwiedzać stomatologa. Regularne wizyty w gabinecie pomagają naszym przedszkolakom w przełamaniu lęku przed dentystą :-)

Zdjęcia

Marzec 2016

 

2 marca - Warsztaty ze zdrowego odżywiania "Rolnik Jabłuszko i Pani Marchewka"

 2 marca (środa) grupę "Prosiaczki" i "Tygryski" odwiedzili rolnik Jabłuszko i Pani Marchewka. W trakcie ich wizyty dzieci poznały jak powstają pewne produkty, jak masło, mąka, płatki owsiane. O wszystkim dokładnie opowiadał Rolnik Jabłuszko i Pani Marchewka. Dzieci ubijały również śmietanę w drewnianej dzieży, na żarnach mieliły mąkę i zgniatały owies na płatki, poznawały zioła i ich właściwości oraz piły ziołowe herbatki. 

Zdjęcia

3 marca - Wizyta Straży Miejskiej z programem "Autochodzik"

W czwartek 3 marca nasze przedszkole odwiedziła Straż Miejska z programem Autochodzik - "Jestem bezpieczny na drodze". Program skierowany jest do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, dotyczy zasad bezpiecznego poruszenia się poprzez zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ruchu w prawie drogowym, umiejętności czytania znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego. Dzieci wynisły z tego spotkania dużą wiedzę, którą teraz chętnie zastosują w sytuacjach z życia codziennego ;-)

Zdjęcia

7 marca - Fluoryzacja oraz zajęcia z profilaktyki i higieny jamy ustnej

W poniedziałek 7 marca w ramach programu "Zdrowe ząbki" odbyła sie w naszym przedszkolu bezpłatna fluoryzacja, przegląd stomatologiczny oraz lekcja profilaktyki i higieny jamy ustnej. Zabieg wykonywała doktor Ania Pawluczuk z Gabinetu Bagiński Stomatologia wraz z  wykwalifikowaną asystentką stomatologiczną.

Zdjęcia

9 marca - Zdjęcia Wielkanocne

9 marca (środa) Pani fotograf wykonała  dzieciom zdjęcia wielkanocne - pocztówkę wielkanocną.

12 marca - Zajęcia z sensoplastyki

W poniedziałek 12 marca  odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z senspolastyki. to metoda pracy z dziećmi od 0 do 100lat. Poprzez kolorową, pachnącą stymulację wspieramy rozwój zmysłów, to plastyka pachnąca, słodka, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka. Sensoplastyka wpływa na stymulację zmysłu: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku.

Zdjęcia

13 marca - Konkurs recytatorski - "Bajka w Literaturza Dziecięcej"

Gabryś z grupy "Tygryski" wraz z Panią Martą dzienie reprezentowali nasze przedszkole na konkursie recytatorskim "Bajka w Literaturze Dziecięcej". Zostali wyróżnieni za interpretację bajki "Paweł i Gaweł". Gratulujemy !!!

Zdjęcia

14 marca - Konkurs Piosenki Angielskiej "My English Song"

Na konkursie piosenki angielskiej "My English Song" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury, reprezentowały nasze przedszkole Amelka i Natalka z grupy "Tygryski". Dziewczynki pięknie zaprezentowały przygotowane utwory. Jednak konkurencja była bardzo duża a i poziom bardzo wysoki. Dziewczynkom bardzo dziękujemy za udział.

Zdjęcia

16 marca - Warsztaty wielkanocne

 W środę 16 marca obyły się w naszym przedszkolu warsztaty wielkanocne, prowadzone przez panią Krysię naszą plastyczkę. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały palmy wielkanocne. To czas, który  przybliżył dzieciom tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Bo cóż jest piękniejszego, jak uśmiech i zadowolenie dziecka, kiedy może w swoim przedszkolu być nie tylko z panią i kolegami ale również z rodzicami :-) Efekty wspólnej pracy były niesamowite.

Zdjęcia

18 marca - "Akademia UDT dla Dzieci" - program edukacyjny Urzędu Dozoru Technicznego

18 marca (piątek) nasze przedszkole wzieło udział w programie edukacyjnym "Akademia UDT dla Dzieci".  Dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfikacją pracy Inspektora, obejrzały podstawowe narzędzia pracy eksperta tj.odzież ochronną, kask, narzędzia pomiarowe. Były również gry, konkursy oraz zabawy edukujące najmłodszych w zakresie popularyzowania bezpieczeństwa technicznego oraz eliminowania i zapobiegania zagrożeń wynikających z eksploatacji ogólnodostępnych urządzeń technicznych. Spotkanie w ramach realizacji programu "Kim będę w przyszłości".

Zdjęcia

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

W poniedziałek 21 marca dzieci wykonały na zajęciach plastycznych marzanne, następnie zgodnie z  tradycją udały się na spacer nad pobliską rzekę aby topić marzannę. Pozostało już tylko czekać aż nadejdzie piękna, słoneczna pani Wiosna ;-)

Zdjęcia

31 marca - 8 Urodziny Przedszkola - Zabawa w Krainie Smyka

 

W czwartek 31 marca świętowaliśmy 8 urodziny przedszkola. Z tej okazji pojechaliśmy na zabawę do Krainy Smyka. Szaleństwa i szczęścia przedszkolaków nie da się opisać. Po powrocie z "małą" pomocą pań dzieci wykonały pyszny tort. Była nawet świeczka z cyfrą 8. To był bardzo wesoły dzień :-) Dziękujemy Państwu za zaufanie i za to że jesteście z nami już 8 lat :-)

Zdjęcia

Kwiecień 2016

 

6 kwietnia - Dzieciaki-Sadzeniaki - Warsztaty z pielęgnacji roślin

6 kwietnia (środa) przedszkolaki z grupy Prosiaczki i Tygryski uczestniczyły w warsztatach z pielęgnacji roślin "Dzieciaki Sadzeniaki" organizowanych przez Leroy-Merlin. Dzieci poznały świat roślin, sadziły kwiaty i małe rośliny ozdobne.  Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci :-) Na koniec mogły zabrać kwiatuszka, którego własnoręcznie sadziły do domu.

Zdjęcia

7 kwietnia - Zajęcia otwarte dla rodziców z grupy "Tygryski"

7 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy "Tygryski". 14 kwietnia w grupie "Prosiaczki" oraz 21 kwietnia w grupie "Maleństwa". Dzięki zajęciom otwartym, rodzice mogli obserwować pracę dzieci i nauczycieli.

Zdjęcia

18 kwietnia - Audycja Muzyczna Arte-Muza - "Pipi w krainie bajek"

W dniu 18 kwietnia (poniedziałek) nasze przedszkole odwiedziła Arte - Muza z audycją muzyczną "Pipi w krainie bajek". Tematem audycji była Pipi Pończoszanka, która pragnęła odwiedzić swoich przyjaciół z innych bajek. Razem z dziećmi i muzykami przenieśliśmy się do krainy bajek i dobranocek. Prowadziła: Beata Bogdanowicz. Skład muzyczny: śpiew, gitara basowa, instrument klawiszowy, perkusja, akordeon

Zdjęcia

21 kwietnia - Konkurs recytatorski "Z przyrodą za pan brat"

W czwartek 21 kwietnia dziewczynki Małgosia, Nell oraz Natalka wzięły udział w konkursie recytatorskim "Z przyrodą za pan brat", organizowanym przez jedno z białostockich przedszkoli. Małgosia zdobyła wyróżnienie. serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

22 kwietnia - Dzień Ziemi

21 kwietnia (piątek) obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta. Pani Iwonka i Pani Marcelina przygotowały krótki quiz ekologiczny. wszyscy bardzo dobrze znali odpowiedzi na pytania. Wykonaliśmy też makietę ziemi i wspólnie ją malowaliśmy. Na koniec obejrzeliśmy teatrzyk cienia, który który przygotowały dzieci z najstarszej grupy. Przedszkolaki za wspaniałą pracę i wiedzę otrzymały drobny upominek, order "Przyjaciel Ziemi"

Zdjęcia


27 kwietnia - Wycieczka do Straży Pożarnej

W środę 27 kwietnia wybraliśmy się z wizytą do siedziby Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Straży Pożarnej przy ul. Produkcyjnej w Białymstoku. Dzieci zobaczyły z bliska wozy strażackie i sprzęt gaśniczy. Zapoznały się również z trudną i niebezpieczną pracą strażaka, utrwaliły zasady i okoliczności w jakiś można wezwać Straż Pożarną. Dzieci brały również udział w zawodach przeciągania liny oraz lały wodę z węża :-) Wyjście w ramach realizacji projektu "Kim będę w przyszłości".

Zdjęcia

29 kwietnia - Konkurs plastyczny "Taniec oczami dziecka"

Nasza podopieczna Milenka z grupy "Tygryski" otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Taniec oczami dziecka". Konkurs organizowany był przez Przedszkole Samorządowe Nr 2 "Pod Słonkiem". Serdeczne gratulacje!

Zdjęcia