Puchatkowy program

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć w Przedszkolu Niepublicznym "PUCHATEK".

Rok szkolny 2014/ 2015

"Maleństwa" - pani Iwonka

"Prosiaczki" - pani Sylwia

"Tygryski" - pani Iwonka

pomoc nauczyciela - pani Marta

 

Wrzesień 2014

10 września - "Był sobie człowiek"

Grupa "Tygrysków" uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych "Focus pobudzan neurony - Było sobie życie". W trkacie zajęć wykorzystane były eksponaty edukacyjne takie jak: okno cyfrowe, strefa części ciała, labaoratorium, strefa DNA, warsztaty pierwszej pomocy. Najbardziej aktywne przedszkolaki otrzymały nagrodę DVD z serialem "Było sobie człowiek".

Zdjęcia

11 września - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Odwiedziął nas pani Marta - asystenktka stomatologiczna, która przeczytała nam wierszyk o myszce Elince, pokazałą model zęba oraz zaprezentowałą na modelu jamy ustnej jak należy prawidłowo myć zęby. Powiedziała nam również o swojej pracy. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programów "Zdrowe ząbki" oraz "Kim będę w przyszłości?"

Zdjęcia

15 września - Wizyta w sklepie

Grupy "Prosiaczków" i "Tygrysków" wybrały się do sklepu spożywczego. Dzieci wspólnie z paniami kupiły warzywa, z których w przedszkolu wykonały warzywne stworki. Podczas wizyty zapoznały się również z zawodami sprzedawcy i kasjera (program "Kim będę w przyszłości?")

19 września - Sprzątanie Świata

W ramach akcji Sprzątanie Świata przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ekologicznych poświęconych segregowaniu śmieci i ochronie środowiska. Dzieci wiedzą już dlaczego śmieci należy wrzucać do koszy i jak je segregować.

Zdjęcia

25 września - Teatrzyk w Przedszkolu

Z okazji rozpoczęcia roku przedszkolnego odwiedził nas zaprzyjaźniony Teatr "Pod Orzełkiem", który zaprezentował nam bajkę edukacyjną "Trzy razy królewna". Aktorzy w przystępny dla najmłodszych sposób ukazali, że ten kto jest nieuprzejmy, non stop płacze, kłamie lub bije innych nie może liczyć na znalezienie przyjaciół. Aktorzy wspólnie z dziećmi wybrali cechy, które sprzyjają wspólnej zabawie.

Zdjęcia

30 września - Wizyta u weterynarza

Poznając kolejny zawód odwiedziliśmy klinikę weterynaryjną w podbliżu przedszkola. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć w jaki sposób pani weterynarz opatruje poranioną łapkę psa oraz obejrzeć gabinet. Dzieci chętnie zadawąły pytania dotyczące pracy w klinice. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Kim będę w przyszłości?".

Zdjęcia

30 września - Rekord Ginnessa

Przyłączając się do "Akademii Aguafresh", wspólnie z przedszkolakami w całej Polsce ustanowiliśmy rekord w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie. Przedszkolaki dostały specjalne certyfikaty. Rekord Ginnessa biliśmy w ramach programu "Zdrowe ząbki".

 Zdjęcia

Październik 2014

6 października - Przesiewowe badania logopedyczne

Nasze Przedszkole jak co roku odwiedziła pani Krysia z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej nr 2 w Białymstoku. Przeprowadziła ona przesiewowe badania logopedyczne. Z rodzicami dzieci wymagających terapi oraz zainteresowanymi konsultacją, spotkała się w dogodnym terminie popołudniowym.

14 października - Pola nadzieji

W ramach kampanii "Pola nadzieji" prowadzonej przez Fundację "Pomóż Im", z którą współpracujemy, posadziliśmy obok przedszkola żonkile. Przedszkolaki nie tylko zostały zapoznane z ideą kampanii ale również dowiedziały się jak sadzi się cebulki kwiatów. Będziemy pielęgnować żonkile i wyczekiwać kiedy zakwitną.

Zdjęcia

15 października - Pasowanie na przedszkolaka

"Nasze Maluchy są jak zuchy" - nowe dzieci stały się na dzisiejszej uroczysttości prawdziwymi przeszkolakami. Zaprezentowały przed rodzicami dwa wiersze i piosenki, złożyły obietnicę pod którą zostawiły odciski palca oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i znaczki.

Zdjęcia

15 października - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

"Tygryski" uczestniczyły w inauguracji roku akademickiego 2014/ 2015 na Uniwersytecie Zdrowego Przedszkolaka. Jest to program prowadzony przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci otrzymały indeksy, identyfikatory i wyprawki studentów. Mają ogromny zapał do nauki.

Zdjęcia

21 października - Wizyta pani stomatolog

W ramach realizacji programu "Zdrowe ząbki" odwiedziły nas zaprzyjaźniona pani dentystka i jej asystentka, które przeprowadziły przegląd stomatologiczny i fluoryzację. Dzieci mogły się też bliżej zapoznać z ich pracą (program "Kim będę w przysżłości?"). Rodzice otrzymali informację na temat stanu uzębienia swoich dzieci.

23 października - Spotkanie z panią leśnik

Poznając kolejny zawód w trakcie realizacji programu "Kim będę w przyszłości?", zaprosiliśmy do przedszkola panią leśnik. Opowiedziała nam o swojej pracy, dzieci mogły też obejrzeć film animowany o dziku Ryjo, który poznawał pracę leśniczego.

Zdjęcia

30 października - Wiem co jem - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Pierwsze zajęcia w ramach Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolakadotyczyły zawodu dietetyka oraz zapoznania dzieci z zagadnieniami na tema znaczenia zdrowego żywienia. W trakcie aktywnego udziału w zajęciach dzieci ułożyły piramidę zdrowego żywienia z obrazków przedstawiających produkty spożywcze. Następnie wykonały "wyklejankę żywieniową" - na talerzykach przyklejały obrazki produktów wyciętych z gazet, tworząc w ten spsoób idealne danie. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wylosował z worka owoc lub warzywo na pamiątkę.

Zdjęcia

Listopad 2014

2 listopada - Spotkanie z fotografem

Realizując program "Kim będę w przyszłości?" zaprosiliśmy do przedszkola zaprzyjaźnionego fotografa pana Leszka. Dzieci pozowały do zdjęć oraz poznawały jego zawód, oglądały sprzęt. Już nidługo rodzice będą mogli obejrzeć efekty tej współpracy.

5 listopada - Zajęcia edukacyjne "Polak Mały"

Przygotowując się do Święta Niepodległości zaprosiliśmy do przedszkola pracowników IPN, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne "Polak Mały" dotyczące symboli narodowych. Przedszkolaki obejrzały film animowany na ten temat, poznały historię i symbolikę godła, flagi oraz hymnu państwowego. Miały okazję wykazać się swoją wiedzą podczas zajęć ruchowych oraz plastycznych. Dzieci dowiedziały się też na czym polega praca w instytucji jaką jest IPN. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu "Kim będę w przyszłosci?".

Zdjęcia

6 listopada - Tajemnice muzeum medycznego - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

W ramch swoich przedszkolnych studiów nasze "Tygryski" poznały Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Dzieci poznały tejamniczy świat dawnej apteki, zapoznały się z narzędziami i naczyniami do wytwarzania leków. Zwiedziły część medyczną Muzeum, gdzie w gabinecie stomatoligicznym poznały narzędzia jakimi posługiwał się dentysta. W "szpitalu polowym" poznały dzieje szpitalnictwa polowego oraz obejrzały wyposażenie. W gabinecie okulistycznym odbyły "specjalne" badnie wzroku. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały wykonane przez siebie odlewy szczęki i minatury Pałacu Branickich.

Zdjęcia

13 listopada - Konsultacje logopedyczne

Rodzice dzieci z wadami wymowy lub opóźnioną mową mogli skonsultować się z panią Krysią - logopedą z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej nr 2 w Białymstoku. Na spotkaniu odwoływali się do badań przesiewowych.

20 listopada - Przedszkolne Kino

Dzisiaj nasze Przedszkole zamieniło się w prawdziwe kino. Dzieci w kasie otrzymały bilrty na seans - płaciły "Jednym uśmiechem", panie wydawały popcorn z maszynki przygotowanej przez "Tygryski" na zajęciach "Coś z niczego". Krzesełka ustawione w rzędy, duży ekran i "Ciekawski Georg" wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Tuż po seansie pytały o kolejne Przedszkolne Kino.

Zdjęcia

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkole odwiedzili dziś wjątkowi goście - pluszowe misie naszych przedszkolaków. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci miały możliwość opowiedzenia o swoich ulubieńcach, zatańczyć z nimi, wziaść udział w zabawach oraz wykonać podobizny misiów z origami.

Zdjęcia

26 listopada - Andrzejki w Bajkolandzie

W tym roku impreza Andrzejkowa odbyła się w Centrum Rozrywki Bajkoland. Przedszkolaki miały okazję pobawić się w kulkach oraz na całej instalacji tuneli i zjeżdżalni, wziąść udział w dyskotece, wybrać motywy do malowania na twarzy, wykazać się podczas andrzejkowego toru przedszkód. Dzieci chętnie brały udział w zabawach proponowanych przez panią Agnieszkę - animatorkę.

Zdjęcia

27 listopada - Rodzi się życie - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Przedszkolaki na zajęciach poznawały zawód położnej. W trakcie aktywnego udziału w zajęciach dzieci wybierały rysunki związane z pracą położnej. Mogły samodzielnie ubrać, umyć a nawet zważyć bobasa "niemowlaka". Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkową odznakę Mądrego Przedszkolaka.

Zdjęcia

Wyróżnienie w konkursie

Gabryś z "Prosiaczków" otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Czy wy wiecie, czy wy wiecie, jeże mieszkają w lesie". Prace wykonał pod kierunkiem pani Krysi i pani Sylwii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grudzień 2014

Nagrody w konkursie plastycznym

Już po raz kolejny nasze przedszkolaki zostały nagrodzone w konkursie plastycznym "Legendy polskie w oczach dzieci" organizowanym przez jedno z białostockich przedszkoli niepublicznych. Pierwsze miejsce zajął Gabryś z "Prosiaczków" (praca wykonanna pod kierunkiem pani Krysi i pani Marty), drugie miejsce Pola z "Prosiaczków" (pod kierunkiem pani Krysi i pani Sylwii), a trzecie miejsce wspólnie Maciek i Bartek M. z "Tygrysków" (pod opieką pani Krysi i pani Iwony). Gratulujemy małym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

11 grudnia - Słodkie Mikołajki

Z lekkim opóźnieniem ale udało nam się spotkać z panią cukiernik z Jasmina Torty Artystyczne, która pomogła dzieciom w przygotowaniu bałwanków z masy cukrowej. Przedszkolaki zabrały swoje prace do domów, choć wiemy że pewnie nie wszystkie zdołałay powstrzymać się przed ich skosztowaniem ;) Zajęcia odbyły się w ramach programu "Kim będę w przyszłości?"

Zdjęcia

11 grudnia - Ruch to zdrowie - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Na zajęciach dzieci poznały zawód fizjoterapeuty. Uczestnicy zajęć dowiedziali się co to jest aktywność ruchowa oraz jaki ma wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój. Następnie przedszkolaki brały czynny udział w zajęciach z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korektywy, która ma na celu podniesienie sprawności fizycznej dzieci.

Zdjęcia

17 grudnia - Spotkanie Opłatkowe

Tradycją naszego Przedszkola jest spotkanie Opłatkowe z rodzicami. W tym roku "Maleństwa" zaprezentowały wierszyk oraz "Piosenkę zimową" - a wystąpiły w strojach śnieżynek. "Prosiaczki" w strojach mikołajowych zaprezentowały grę na instrumentach Orffa do piosenki "list do Świętego Mikołaja", wiersz "Wieczór wigilijny" oraz taniec z chustkami  do pastorałki "Gwiazdka". "Tygryski" przygotowały jasełka, w których każdy wykazał się talentem aktorskim. Było oczywiście dzielenie się opłatkiem i pamiątkowe kartki i ozdoby świaeczne dla rodziców.

Zdjęcia

18 grudnia - Uczymy się pomagać - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Na zajęciach przedszkolaki poznały zawód ratownika medycznego. Dowiedziały się dlaczego należy pomagać innym oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia, uczyły się również wzywania karetki pogotowia. Następnie każdy z uczestników zajęć mógł udzielić pierwszej pomocy. Na zakończenie dzieci mogły wejść do ambulansu.

Zdjęcia

Kiermasz Ozdób Świątecznych

Podczas tegorocznego Kiermaszu Ozdób Świątecznych można było nabyć: kartki pocztowe, choinki (z szyszek, żołędzi i kasztanów), ludziki szyszkowe, bombki (cekinowe, materiałowe, dequpage, styropianowe), świeczki, ozdoby filcowe i wiele innych rzeczy. Rodzice, dziadkowie, krewni naszych przedszkolakó oraz absolwenci zaangażowali się w inicjatywę dzięki czemu udało nam się zebrać 600 zł, które zostały przekazane Fundacji "Pomóż Im". Dizękujemy.

Styczeń 2015

12 stycznia - Kolęda Przedszkolaka

W tym roku nasze Przedszkole w Kolędzie Przedszkolaka reprezentowałą Magda z "Tygrysków". Zaśpiewałą kolędę "Dziś w stajence" i zdobyła wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy młodej wykonawczyni oraz pani Iwonce i pani Uli, które ją przygotowały.

Zdjęcia

13 stycznia - Bal Karnawałowy

Jak co roku w okresie karnawału spotkaliśmy się na Balu Karnawałowym. Księżniczki, rycerze, wrózki, piraci, policjanci... wszyscy wspaniale bawili się podczas tańców i konkursó prowadzonych przez Teatr "Pod Orzełkiem". Oczywiście nie zabrakło odwiedzin Św. Mikołaja, który zostawił dzieciom prezenty.

Zdjęcia

16 stycznia - Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali

Amelka z "Prosiaczków" (z utworem "lipka") i Magda z "Tygrysków") ("Była babuleńka") wzięły udział w konkursie piosenki "Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali" organizowanym przez jedno z białostockich przedszkoli niepublicznych. Magdzie na wiolonczeli akompaniowała pani Ula, a młoda wokalistka została wyróżniona w kategorii "5-latki".

Zdjęcia

19 stycznia - Wizyta w bibliotece

W ramach realizacji "Kim będę w przyszłości?" odwiedziliśmy bibliotekę SP 12, w której przemiłe panie bibilioteki opowiedziały nam o tym czym jest bibiloteka i na czym polega ich praca. Dzieci dowiedziały się jak trzeba szanować książki i wykonały do nich zakładki w kształcie piesków.

Zdjęcia

21 i 22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

Przedszkolaki co roku nie mogą się doczekać występu przed najlepszą publicznością na świecie - swoimi babciami i dziadkami. Doceniają oni każdy wysiłek dzieci, które odwdzięczają im się wielką miłością. We środę "Maleństwa" i "Prosiaczki" zaprezentowały przed szanownymi gośćmi wiersze i piosenki, a Amelka z Gabrysiem zaśpiewali konkursową piosenkę "Lipka" czym wzbudzili gorący entuzjazm. We czwartek "Tygryski" wystąpiły z Jasełkami oraz piosenkami o babci i dziadku. Każde ze spotkań zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólną zabawą.

Zdjęcia

Luty 2015

3 lutego - Fluoryzacja

Już po raz kolejny w tym roku przedszkolnym odwiadziła nas pani stomatolog, któa zrobiła przegląd ząbków dzieci i przeprowadziła fluoryzację. Wszystkie dzieci chętnie otwierały buzie i pokazywały swoje ząbki.

5 lutego - Młody odkrywca - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Na zajęciach przedszkolaki poznały tajniki pracy medyka odkrywcy. Młodzi studenci przeprowadzili szereg interesujących doświadczeń, m.in.: przygotowali preparat skrobi z produktu spożywczego z płynem lugola, roztwur siarczanu miedzi i zanurzenie w nim gwoździ.

Zdjęcia

12 lutego - Kurpie Zielone

Odwiedziła nas pani, która jest członkiem zespołu pieśni i tańca "Kurpie Zielone". Opowiedziałą nam o stroju ludowym podlaskim - pokazałą go dzieciom. Nauczyła nas również zabaw, w które bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie: Moja Julianko, MIotlarz, Papuga i wiele innych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu "Kim będę w przyszłości?".

Zdjęcia

9 lutego - Zebranie semastralne

Co roku spotykamy się z rodzicami przedszkolaków w lutym na zebraniu semestralnym. Jest to dobry moment aby podsumować dotychczasową pracę oraz przedstawić plan na następne miesiące. Najważniejszym jednak powodem spotkania jest zapoznanie rodziców z wynikami obserwacji i diagnozy przedszkolnej. Każdy z rodzicó mógł zadać pytanie wychowawczyni.

17 lutego - Dzień Kota

W związku z Dniem Kota przygotowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodzin pt. "Mój przyjaciel kot". Wpłynęło bardzo wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami, a komisja wyróżniła następujące przedszkolaki i ich rodziny:

  • grupa "Maleństwa" - Maja, Karolina
  • grupa "Prosiaczki" - Grześ, Natalka W., Marika, Lena, Jaś G., Amelka, Zuzia
  • grupa "Tygrysków" - Julia, Bartek P., Maciek

19 lutego - Zdjęcia nie tylko u fotografa - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Na zajęciach przedszkolaki poznały zawód elektroradiologa. Obejrzały prezentację multimedialną "Przygoda Krysi i Maciusia". Następnie lokalizowały narządy i kości przedstawione na zdjęciach rtg. W nagrodę uczestnicy otrzymali zdjęcia rtg misia

Zdjęcia

23 lutego - "Świat Andersena"

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne "Świat Andersena", podczas którego przypomniały sobie historie świniopasa, brzydkiego kaczątka i nagiego cesarza. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na to co się działo na scenie, chętnie rozmawiały z aktorami i tańczyły do energicznej muzyki.

Marzec 2015

4 marca - Wizyta u stomatologa

Realizując nasze programy "Kim będę w przyszłości?" oraz "Zdrowe ząbki" odwiedziliśmy zaprzyjaźniony gabinet stomatologiczny, gdzie spotkaliśmy się z panem Bartkiem. Opowiedział on nam o swojej pracy, pokazał urządzenia w gabinecie. Największą atrakcją była "jazda" na fotelu, któa podobała się młodszym i starszym.

Zdjęcia

VIII Regionalny Konkurs "Mistrz origami"

Julia z "Tygrysków" została laureatką konkursu organizowanego przez SP 47 i Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami. Pracę przygotowała pod kierunkiem pani Krysi - naszej plastyczki.

Konkurs Piosenki Angielskiej "My English Song"

Po raz pierwszy nasze przedszkole startowało w konkurise piosenki śpiewanej po angielski i od razu sukces. Magda z "Tygrysków" otrzymała wyróżnienie w kategorii solista 5 - 7 lat. Do konkursu przygotowały ją pani Iwonka i pani Ania.

Zdjęcia

5 marca - Młody menadżer ochrony zdrowia - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

W trakcie zajęć przedszkolaki poznały zawód menadżera zdrowia. Młodzi studenci odpowiedzieli na szereg pytań między innymi czym jest zdrowie? Kto odpowiada za zdrowie? Czy możemy sami zarządzać naszym zdrowiem? Następnie dzieci poznały podstawowe zasady higieny jamy ustnej. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał szczoteczkę i samodzielnie umył ząbki.

Zdjecia

11 marca - Światowy Dzień Psa

W Światowym Dniu Psa nie mogło zabraknąć w naszym Przedszkolu Bakstera. Psiak pokazał nam sztuczki, a przedszkolaki wykonały prace plastyczne dotyczące piesków. Rozmawialiśmy o tym jak należy opiekować się pupilem i jaka to odpowiedzialność.

Zdjęcia

12 marca - Odiwedziny pani policjant

Kolejnym zawodem poznanym w tym roku w ramach programu "Kim będę w przyszłości?" był zawód policjant. Odwiedziła nas sympatyczna pani policjant, która opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała sprzęt (kajdanki, czapkę, lizaka) i rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa.

Zdjęcia

18 marca - Urodziny PUCHATKA - Odwiedziny Cyrku Focus

7 urodziny Przedszkolak świętowaliśmy podczas występu Cyrku Focus. Przedszkolaki obejrzały pokaz iluzji, hula - hop i żonglerki, miały okazję spróbować jazdy na mini rowerku, zobczyć sztuczki pudelka i pogłaskać króliczka i egzotyczną jaszczurkę legwana zielonego. Dzieci polubiły zabawnego klauna Maniusia, któy stworzył wspaniałą atmosferę.

Zdjęcia

13 marca - Logopedia na wesoło - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

W trakcie zajęć młodzi studenci poznali zawód logopedy. Następie przedszkolaki brały czynny udział w zabawach stymulujących rozwój narządó mowy. Były to ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia narządó motoryki artykulacyjnej, ćwiczenia fonacyjne, logorytmika.

Zdjecia

19 marca - Pożegnanie zimy

Nie mogąc się doczekać wiosny, przedszkolaki postanowiły pożegnać ZImę. Na zajęciach "Coś z niczego" dzieci z grupy "Tygrysków" i "Prosiaczków" przygotowały Marzanne. Wszyscy wspólnie zanieśliśmy ją nad rzekę i mówić wierszyk o Marzannie zimowej pannie pożegnaliśmy ją z ochotą.

Zdjecia

26 marca - Warsztaty wielkanocne

Spotkaliśmy się wspólnie z rodzicami na warsztatach plastycznych, na których uczyliśmy się dekorować pisanki metodą batikową. Były to niezwykłe przeżycia zaróno dla dzieci jak i rodziców. Warsztaty przygotowała pani Krysi i pani Iwonka.

Zdjęcia

29 marca - Kiermasz Fundacji "Pomóż Im"

Tuż przez Wielkanocą Fundacja "Pomóż Im" zorganizowałą kiermasz na rynku miejskim. Mozna na nim było kupić również pisanki oraz kartki pocztowe wykonane przez nasze panie.

Plebiscyt "Belfer 2015"

Kurier Poranny po raz kolejny zorganizował plebiscyt dla nauczycieli. Do tegorocznej edycji"Belfer 2015" została zgłoszona nasza pani dyrektor Sylwia Lenkiewicz. Dziękujemy rodzicom za wsparcie oraz głosowanie. Pani Sylwia zajęła najwyższe miejsce wśród nauczycieli przedszkola.

Kwiecień 2015

9 kwietnia - Przyszły naukowiec - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Przedszkolaki poznawały tajniki pracy naukowca. Na zajęciach została przedstawiona historia malarza, którego farby straciły kolory. Młodzi studenci zostali zabrani w podróż do goracej Sycylii w poszukiwaniu barw. W trakcie wycieczki przedszkolaki wykonały wiele ciekawych doświadczeń.

Zdjęcia

9 kwietnia - Warsztaty kulinarne

Grupa "Prosiaczków" relizując krąg tematyczny "Poznajemy zawody" zorganizowała warsztaty kulinarne. Najpierw dzieci ustaliły menu, a następnie wybrały się do sklepu spożywczego na zakupy. Samodzielne wykonanie kanapek z masłem i wędliną sprawiło dużo radości wszystkim przedszkolakom. Jeszcze większym wyznawiem było przygotowanie sałatki owocowej, którą każdy z "Prosiaczków" komponował z ulubionych owoców samodzielnie (zajmujące było ich krojenie). Wszystkie wytwory małych mistrzów kuchni znikneły bardzo szybko z tależy podczas podwieczorku.

10 kwietnia - Autochodzik

Zajęcia dotyczyły zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Strażnicy miejscy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami, w tym umiejenosciami "czytania" znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego. Dzieci mogły poćwiczyć sprawność manualną i koordynację ruchową poprzez praktyczne wykorzystanie zestawu edukacyjnego. Przedszkolaki przebrane za samochody, uczestniczyły w ćwiczeniach w mini miasteczku ruchu drogowego.

Zdjęcia

15 kwietnia - Wizyta w Szkole Podstawowej

Grupa "Tygrysków" odwiedziła Szkołę Podstawową ne 12. Przedszkolaki spotkały się z uczniami I klasy oraz wzięły udział we wspólnych zabawach i grach przygotowanych przez wychowawczynię klasy. Następnie zwiedziły budynek szkoły, mi.n.: świetlicę, bibliotekę i salę zabaw. Na pamiątkę otrzymały papierowe ptaszki wykonane przez starszych kolegów.

Zdjęcia

16 kwietnia - Zajęcia ekologiczne

Nasze przedszkolaki brały udział w lekcji ekologicznej "Segreguję, świecę przykładem" zorganizowanej przez spółkę LECH. W trakcie zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować odpady, zgodnie ze sposobem obowiązującym w Białymstoku. Dowiedziały się także jak ograniczać ich ilość w codziennym życiu. Każdy uczestnik otrzymał prezent - ekologiczną torbę, kolorowankę i odblask.

Zdjęcia

20 kwietnia - Wizyta strażaków

W ramach programu "Kim będę w przyszłości?" nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Przyjechali do nas wozem strażackim, za kierownicą którego mogło usiąść każde dziecko. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda mundur strażacki, w jakich okolicznościach poniwwno się wzywać straż pożarną oraz jak wygląda sprzęt do gaszenia pożarów.

Zdjęcia

Zajęcia otwarte

W kwietniowe środy we wszystkich grupach w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Mieli oni mozliwość obserwacji swoich dzieci podczas zajęć, ich aktywnosć, koncentrację uwagi oraz posiadane wiadomości i umiejętności. Podczas zajęć plastycznych rodzice współtworzyli z dziećmi barwne prace. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych zarówno przez wychowawczynie jak i panią Anię z języka angielskiego.

Zdjęcia

23 kwietnia -  "Uwierz w siebie" - Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka

Młodzi studenci uczestniczyli w zajęciach pt. "Uwierz w siebie", które miały na celu pokazanie jak być odważnym i asertywnym. Zajęcia rozpoczęły się od nauki przedstawiania się i poznawania nowych ludzi. Następnie uczyły się tańca, poprzez który można nawiązać kontakt i poznać nowe osoby. W dalszej części słuchały bajki, która miała na celu naukę rozpoznawania mocnych i eliminowania słabych stron. Na zakończenie dzieci na bazie odrysowanych rączek i stóp ryskowały swoje mocne strony.

Zdjęcia

29 kwietnia - Konkurs piosenki "Zwierzaki z naszej paki"

Magda z grupy "Tygryski" brała udział w III edycji międzyprzedszkolnego przeglądu piosenki dziecięcej "Zwierzaki z naszej paki". Zaśpiewała piosenkę "Marzenia kózki Klary" i zdobyła główną nagrodę w konkursie. Gratulujemy i jesteśmy dumni z młodej laureatki oraz życzymy dalszych sukcesów :-)

Maj 25

Wizyta zawodników LowLanders American Fotbal Team

 Nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z przedstawicielami dyscypliny sportu jaką jest futbol amerykański. Zadownicy zapoznali dzieci z zasadami gry, pokazali jak wyglądają ich stroje. Wizyta miała na celu zaintereoswanie dzieci pasją do futbolu i była częścią realizacji programu "Kim będę w przysżłosći?"

Zdjęcia

Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka - "Nie taki zastrzyk straszny"

nie taki zastrzyk straszny - to temat kolejnych zajęć na Uniwersytecie Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci podczas tego spotkania odkryły tajemnice zawodu pielęgniarki. Mogły też samodzielnie - na fantomie - opatrzyć ranę. Na zakońćzenie spotkania każdy z uczestników wykonał pracę plastyczną na temat zawodu pielęgniarki.

Zdjęcia

Wycieczka do podlaskiego oddziału TVP

Dwie najstarsze grupy - Prosiaczki i Tygryski - odwiedziły siedzibę TVP Oddział Białystok. Oprowadził nas i ciekawie opowiadał pan Dariusz Szada - Borzyszkowski. Nasz przewodnik już na początku wybrał spośród dzieci swojego asystenta, którym została Bartek. Przedszkolaki mogły zobaczyć studio telewizyjne oraz pomieszczenia reżyserskie.

Zdjęcia

Spotkanie z pisarką - autorką książek dla dzieci panią Katarzyną Janowicz - Timofiejew

Przedszkolaki odwiedziął pania Katarzyna Janowicz - Timofiejew - autorka ksiażek dla dzieci. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać bohaterów książek, między innymi - babcię Marcelinę i jej kotka, który zgubił się jadąc autobusem. Przedszkolaki skorzystały również z możliwości nabycia wybranej przez siebie książki, na której znalazły się specjalne dedykacje i autograf pisarki.

Zdjęcia

Audycja Muzyczna "O nutach, które ruszyły w świat"

Przedszkolaki miały możliwość uczestnictwa w audycji muzycznej przygotowanej przez grupę Arte - Muza Białystok. Dzieci wspólnie z muzykami poszukiwały nutek, które ukryły się na całym świecie. Wspaniała podróż angażowała przedszkolaki i dostarczały im wiele wspaniałych emocji.

Zdjęcia

Festyn rodzinny

Dzieci z grupy "Tygrysków" wystąpiły podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez pobliskie gimnazjum. Przedszkolaki zagrały na dzwonkach piosenkę "Wyszły w pole kurki trzy", a Magda zaśpiewała utwór, którym wygrała konkurs piosenki - "Marzenia kózki Klary". Po występie dzieci korzystały z wielu atrakcji festynowych.

Zdjęcia

Dzień Rodziny

30 maja z okazji Dnia Rodziny przedszkolaki z rodzicami odwiedziły Krainę Krasnoludków "Młyn Myśliwiec" w miejscowości Zalesie nieopodal Białegostoku. Program był bardzo bogaty i obejmował: występy przedszkolaków, zwiedzanie Krainy Krasnoludków, mini zoo, przejażdżkę na kucyku, gry i zabawy na placu zabaw. Ponadto przedszkoalki mogły również wykazać się sprawnością fizyczną na leśnym torze przeszkód. Niezpomnianą atrakcją było równiez pływania tratwą. Dla smakoszy organizatorzy przewidzieli ognisko i pieczone na nim pyszne kiełbaski.

Zdjecia

Czerwiec 2015

Zakończenie Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka

Projekt "Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka" Białostockiego Uniwersytetu Medycznego zakończył rok akademicki. Projekt obejmował 12 zjazdów. Podczas uroczystosci były przemówienia, występy recytatorskie oraz wokalne. Każdy mały student otrzymał dyplom, książkę oraz pamiątkowy biret.

Zdjęcia

Fluoryzacja

W ramach programu "Zdrowe ząbki" odwiedziłą nas pani Marta - asystentka stomataologiczna z zaprzyjaźnionego gabinetu, która przeprowadziłą fuloryzację dla wszystkich dzieci w przedszkolu.

Zdjęcia

4 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2 - 10 czerwca odbył się 4 Białostocki Tydzień Czytania Szieciom. Nasze przedszkole odwiedzili i czytali dzieciom pani Urszula Arter - rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, hm. Agata Pietryszyk - komendantka Hufca ZHP Białystok oraz pan Lechosław Chalecki z Fundacji "Gen Sukcesu". Nie zabrakło także byłych absolwentów przedszkola, młodszym kolegom ulubione bajki czytali Gabrysia, Nora i Michał :-) Dzięujemy.

Zdjęcia

Przedszkolny Dzień Sportu

O tym, jak ważny jest ruch w życiu każdego małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnustwo radości. Mogliśmy się o tym przekonać, kiedy w naszym przedszkolu odbył się Dzień Sportu. Tuż po śniadaniu dzieci udały się na miejsce, w którym odbyły się zawody - wyścigi, tor przeszkód ora zabawy ruchowe. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping zawodników. Nie mialo znaczenia kto bedzie pierwszy, ważna była dobra zabawa. Wszystkie dzieci bardzo dobrzez poradziły sobie ze sportowymi zadaniami.

Zdjęcia

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Najstarsza grupa "Tygryski" otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie "Mali przyrodnicy". Praca była grupowa, ale każdy ze współautorów otrzymał upominki.

Zdjęcia

Dzień otwarty dla nowych przedszkolaków

Jak zwykle pod koniec czerwca zapraszamy naszych nowych kolegów na wspólne zabawy. Dzieci i rodzice mogli poznać panie, kolegów, pobawić się zabawkami, przygotować prace plastyczną i skorzystać z wielu atrakcji. Dzięki takim spotkaniom nowym dzieciom łatwiej będzie się zaadoptować w nadchodzącym roku przedszkolnym.

Zdjęcia

Zakończenie roku przedszkolnego

W czerwcu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie 6-latków, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Na uroczystość przybyli również rodzice. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności: recytatorskie, wokalne, taneczne oraz gry na instrumentach. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Absolwentom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

Zdjęcia

Noc Tygrysa

Tradycyjne absolwenci naszego przedszkola żegnają się z nim podczas Nocy Tygrysa. Podczas tegorocznej również nie zabrakło atrakcji: zabaw, tańców, samodzielnego przygotowania (z pomocą pań) kolacji i śniadania. Oczywiście największym przezyciem zarówno dla dzieci jak i rodziców była noc spędzona osobno. Przedszkolaki okazały się dzielne, a rodzice też dali sobie jakoś radę :)

Zdjęcia

6-10 Lipca Wizyta Ching

Tak jak w poprzednim roku w ramach współpracy z organizacją studencką AIESEC, gościliśmy w naszym przedszkolu studentkę z zagranicy. Ching pochodząca z Tajwanu (studentka literatury angielskiej), spędziła z nami tydzień, podczas którego opowiadała nam o swoim kraju, uczyła dzieci piosenek i zabaw oraz ćwiczyła z nimi język angielski. Przedszkolaki bardzo polubiły Ching.

Zdjęcia

Wycieczka do Parku Linowego

9  lipca została zorganizowana wycieczka do Parku Linowego w Fastach. Na miejscu dzieci miały do dyspozycji wszystkie atrakcje na terenie parku, w tym różnego rodzaju samochody, zjeżdżalnie, trampoliny. Największą atrakcją wycieczki było przejście trasy parku linowego.

Zdjęcia

Kino w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole zmieniło się w prawdziwe kino. Dzieci w kasie otrzymały bilety na seans - zapłatą było przybicie piątki, panie wydawały popcorn z maszynki przygotowanej przez "Tygryski" na zajęciach "Coś z niczego". Krzesełka ustawione w rzędy, duży ekran i "Masza i niedźwiedź" wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.

Zdjęcia

Wycieczka do CLZ

W lipcu została zorganizowana wycieczka do CLZ. Najstarsza grupa "Tygryski" dowiedziała się dlaczego samolot lata, po co mu skrzydła i czym jest prawo Bernoulliego. Najpierw grupa wraz z instruktorem zwiedziła wystawę "Odlotowe wakacje". W części praktycznej zmierzyła się z trudną sztuką pilotowania dronów oraz uczyła się budować proste modele samolotów z kartonu. Każdy zabrał do domu swój model! Grupa "Prosiaczki" i "Maleństwa" do dyspozycji miała salę gier i zabaw np. tablica sprawnościowa, bulik, kulki edukacyjne, plaża, piegus, kulodrom a także gry edukacyjne, w tym sprawdzające pamięć i spostrzegawczość klocki memory w wersji tradycyjnej i XXL oraz puzzle, które przedstawiają Białystok oraz najważniejsze postacie z nim związane. Ponadto: rysowanie po ścianach, teatrzyk, krzywe lustra.

Zdjęcia

Wycieczka do Muzeum Wsi

W sierpniu przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi. Odwiedziły "sokolarnię", gdzie miały okazję zobaczyć ptaki drapieżne oraz usłyszeć ich głosy. Następnie odważne dzieci mogły nakarmić małą sówkę. Przedszkolaki wzięły również udział w zajęciach pt. "Świat wiejskiego dziecka", dowiedziały się jakie sprzęty i przedmioty towarzyszyły dzieciom od najmłodszych lat, poznały również ulubione zabawy i mogły poczuć klimat dawnej szkoły. Największą atrakacją była zabawa na placu zabaw.

Zdjęcia