Puchatkowy program

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć w Przedszkolu Niepublicznym "PUCHATEK".

Rok szkolny 2011/ 2012

"Maleństwa" - pani Iwona

"Prosiaczki" - pani Marcelina

"Tygryski" - pani Sylwia

pomoc nauczyciela - pani Monika

 

Październik 2011

7 października - "Dlaczego? Dlatego!"

Przedszkolaki odwiedziły Białostocki Teatr Lalek, gdzie obejrzały spektakl "Dlaczego? Dlatego!". Aktorka wcielająca się w postać małej dziewczynki starała się pokazać dzieciom, jak zmieniają się pory roku.

19 października - Pasowanie na przedszkolaka

W naszym Przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka, w którym wzieły udział dzieci i rodzice z grupy "Maleństwa". Przedszkolaki podczas swego występu śpiewały i tańczyły oraz złożyły uroczyste przyrzeczenie. Wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały plakat ze swoimi odciskami rąk. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

Zdjęcia

Listopad 2011

2 listopada - Listopadowe Święto

Na początku listopada w sposób szczególny przedszkolaki pamiętają o wszystkich zmarłych. Dlatego chcąc podtrzymać tradycję w Dzień Zaduszny grupy "Tygrysków" i "Prosiaczków" wybrały się na cmentarz. Dzieci zapaliły znicze na zapomnianych grobach.

17 listopada - "Trzy razy królewna"

Nasze Przedszkole odwiedził Teatr "Pod Orzełkiem", który zaprezentował nam przedstawienie pt. "Trzy razy królewna". Dzięki bohaterce dzieci mogły przekonać się, że grzećność i uprzejmość są dużo lepsze niż płacz i bycie niegrzecznym.

Zdjęcia

Andrzejki

Tradycyjnie na koniec listopada przedszkolaki obchodzily Andrzejki i Katarzynki, w trakcie których urządziły wiele wróżb, m.in. lanie wosku.

Zdjęcia

Grudzień 2011

7 grudnia - "Świąteczna Szopka"

Z okazji Mikołajek gościł u nas Teatr "Pod Orzełkiem" z przedstawieniem "Świąteczna Szopka". Przedszkolaki wsolnie z aktorami wcielili się w postacie z Betlejemskiej Szopki, śpiewali kolędy i wczuwali się w świąteczną atmosferę. Na zakończenie dzieci otrzymały Mikołajkowe podarunki.

Zdjęcia

18 grudnia - Koncert Charytatywny

Już po raz drugi nasze przedszkolaki wzięły udział w Koncercie Charytatywnym organizaowanym przez Chór Akademicki UwB oraz Komendę Hufca ZHP w Białymstoku. Dzieci zaśpiewały pastorałkę "Bosy pastuszek", zorganizowane było również stoisko przedszkola (z kartkami i aniołkami z masy solnej) na kiermaszu. Całkowity dochód z biletów i kiermaszu został przekazany na potrzeby Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku.

Zdjęcia

20 grudnia - Kolęda Malucha

Juz po raz kolejny nasze Przedszkole wzieło udział w konkursie "Kolęda Malucha". Przy akompaniamencie gitary nasze przedszkolaki przebrane z aniołki i pasterzy grały i śpiewały pastorałki.

Zdjęcia

21 grudnia - Opłatek

Jak co roku przed Świętami spotkaliśmy się wraz z rodzicami na Opłatku. Dzieci z grupy "Maleństwa" jako urocze aniołki śpiewały kolędy, a starszaki z "Prosiaczków" i "Tygrysków" przygotowały Jasełka. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem, a rodzice otrzymali kartki z życzeniami świątecznymi.

Zdjęcia

Styczeń 2012

13 stycznia - Bal karnawałowy

Tegoroczną zabawę karnawłową "Pluszakowa zabawa" poprowadził Teatrzyk "Co Nie Co". Przedszkolaki były przebrane w pomysłowe stroje. Odbyły sie tańce, konkursy i zabawy. Na koniec dzieci odwiedził Św. Mikołaj.

Zdjęcia

23 i 24 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

W tym roku najpierw Babcie i Dziadków gościły "Maleństwa" i "Tygryski", które przygotowały przedstawienie o zwierzętach w lesie troszczących się o swoją babcię i dziadka, a następnie "Prosiaczki" - z monatażem słowno - muzycznym. Wszyscy uczestnicy obydwu uroczystości byli pod wrażeniem występu malych artystów. dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki, były wspólne gry i zabawy oraz słodki poczęstunek.

Zdjęcia

Luty 2012

23 lutego - zebranie z rodzicami

Zebranie dotyczyło podsumowania pierwszego półrocza oraz planów na następne. Omówione zostały diagnozy i obserwacje przedszkolne, a każdy z rodziców miał okazję porozmawiać z wychowayczyniami.

Marzec 2012

13 marca - Odwiedziny w SP 12

"Tygryski" odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 12, gdzie miały okazję spotkać się z pierwszakami.

20 marca - Białostocki Teatr Lalek

Przedszkolaki odwiedziły BTL gdzie obejrzały spektakl pt. "Calineczka". Dzieci zauroczyła opowieść o przyjaźni i odwadze.

26 marca - Spotkanie z poetką

W ramach realizacji programu "Kim będę w przyszłosci?" nasze Przedszkole odwiedziła poetka Zofia Olek - Redlarska. Pani Zosia czytała swoje wiersze, które spodobały się dzieciom. Dzieci zaśpiewały dla artystki ulubione piosenki.

Zdjęcia

30 marca - 4-te urodziny PUCHATKA

Przedszkolaki chętnie świętują swoje urodziny, więc urodziny PUCHATKA też były okazją do wspaniałej zabawy. Panie przygotowały dla dzieci konkursy związane z mieszkańcami Stumilowego Lasu, a na koniec wszyscy zjedli pyszny tort.

Zdjęcia

Konkurs plastyczny "Przyjaciele Puchatka" z okazji 4-tych urodzin PUCHATKA

Aby uczcić kolejny rok działania PUCHATKA został zorganizowany ogólnopolski konkurs plastyczny, na który przysłano ponad 200 prac, z kilkudziesięciu placówek. Nagrodzono prace w trzech kategoriach wiekowych: 4, 5, 6-latki. Odzielną kategorię stanowiły pracę dzieci z naszego Przedszkola przygotowane wspólnie z rodzicami.

Zdjęcia

Kwiecień 2012

5 kwietnia - Spotkanie z dogoterapeutą

Nasze przedszkole, w ramach programu "Kim będę wprzyszłości?", odwiedziła dogoterapeuta Anna Dojlida - Jurczak. Towarzyszyły jej dwa psy - przeowdniki. Dzieci mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie postępować z psami, jak sie z nimi bawić. Kilkoro z przedszkolaków przełamało również swój strach przed psami. Wszystkie dzieci mogły pogłaskać czworonogi.

Zdjęcia

17 kwietnia - Muzeum Wojska w Białymstoku

Poznając kolejny zawód "Prosiaczki" i "Tygryski" zawędrowały do Muzeum Wojska gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Żołnierski los". Przedszkolaki obejrzały wystawę przedstawiającą dzieje wojska, malowały żółnieży oraz ukladały ogromne puzzle.

Bawialnia KLANZY

Przedszkali lubią odwiedzać Bawialnię KLANZY. Tym razem wzieły udział w zajęciach dotyczących zmysłów. Mogły poćwiczyć wszystkie zmysła, a w dodatku wspaniale się bawiły.

Zdjęcia

Zajęcia otwarte

Każdą z grup na zajęciach odwiedzili rodzice, którzy mogli zaobserwować jak ich dzieci pracują na zajęciach dydaktycznych. Pozwoliło im to na lepsze zrozumienie swoich pociech oraz dalszą prace w domu.

Zdjęcia

Maj 2012

24 i 25 maja - Dzień Rodziny

Dzień Rodziny świętowały najpierw "Maleństwa" i "Tygryski", a nastepnie "Prosiaczki". Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców piosenki, tańce, piosenki oraz wspaniałe upominki.

Zdjęcia

Czerwiec 2012

1 czerwca - Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka przedszkolaki spędziły w Wiosce Indiańskiej w Jurowcach. Miały okazję strzelać z łuku, wypłukiwać złoto, lapać "byka" na lasso, jeździć na koniu. Dużo atrakcją było też jedzenie własnoręcznie upieczonych kiełbasek.

Zdjęcia

14 czerwca - Galeria Arsenał

Odwiedziliśmy Galerię Arsenał gdzie przedszkolaki wzieły udział w zajęciach plastycznych. Miały okazję zrobić gipsowe odciski rąk, dostarczyło to dzieciom wiele radości.

Zdjęcia

19 czerwca - Dzień Otwarty

Jak co roku pod koniec czerwca gościlismy przyszłe przedszkolaki i ich rodziców. Dzieci miały okazję się pobawić i poznaćstarszych kolegów, a rodzica porozmawiać z wychowawczyniami.

21 czerwca - Zakończenie roku

Wszystko się kiedyś zaczyna i wszystko się kiedyś kończy. Tuż przed wakacjami na uroczystym zakończeniu roku podsumowaliśmy wspólnie z rodzicami ostatnie miesiące. "Maleństwa" i "Prosiaczki" przygotowały występ o tematyce wakacyjnej, a "Tygryski" pożegnały się z Przedszkolem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i płyty ze zdjęciami z kończącego się roku szkolnego.

Zdjęcia

22/23 czerwca - Noc Tygrysa

Po raz pierwszy obchodziliśmy "Noc Tygrysa", która była pożegnaniem najstarszych przedszkolaków. Dzieci z najstarszej grupy miały okazję przenocować w Przedszkolu. Odbyły się gry i zabawy, samodzielne przygotowanie kolacji i śniadania oraz wspomnień. Zarówno dla pań jak i dzieci były to niezapomniane chwile.

Konkurs zbierania baterii

Juz po raz kolejny wzieliśmy udział w zbiórce baretii REBA. Nagrodziliśmy też najbardziej aktywnych uczestników:

I miejsce - Klaudia z "Prosiaczków" - 1793 szt.

II miejsce - Amelia A. z "Prosiaczków" - 1345 szt.

III miejsce - Hubert z "Prosiaczków" - 667 szt.

IV miejsce - Staś z "Tygrysków" - 593 szt.

Wyróżniliśmy też: Wojtka z "Tygrysków" (284 szt.), Michałą z "Tygrysków" (417 szt.), Jędrka z "Maleństw" (210 szt.), Dominika z "Tygrysków" (167 szt.), Wiktoria K. z "Prosiaczków" (143 szt.), Ksawery z "Tygrysków" (96 szt.), Patryk M. z "Tygrysków" (67 szt.)

Lipiec 2012

5 lipca - Muzeum Motoryzaji i Techniki

Wkacyjna pogoda sprzyjała ogladaniu eksponatów w Muzeum Motoryzacji i Techniki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć m.in.: motocykle (1920 - 1981), samochody (1930 - 1981), zabytkowe rowery, militaria, radioodbiorniki, sprzęt TV i lącznościowy. Dzieci chętnie ogladąły wszystkie ralkty przeszłości.

Zdjęcia

Sierpień 2012

23 sierpnia - Muzeum Wsi Podlaskiej

Sierpniowe słońce wspaniale pasowało do wycieczki do Muzeum Wsi Podlaskiej w Jurowcach, gdzie przedszkolaki wzieły udział w zajęciach edukacyjnych "Od ziarenka do bohenka". Przedszkolaki obejrzały najpierw eksponaty związane z wysiewem, zbiorem i przetważaniem zboża, a następnie zrobiły podpłomyki, które mogły po usmażeniu zjeść. Na zakończenie dzieci bawiły się na placu zabaw sprzed 100 lat.

Zdjęcia

23 sierpnia - Zebranie z rodzicami

Jak co roku pod koniec sierpnia zpotkaliśmy się z rodzicami aby inaugurować nowy rok szkolny. Jest to ważne zebranie zwłaszcza dla rodziców nowych przedszkolaków, któzy uzyskują na spotkaniu wiele cennych rad.