Puchatkowy program

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć w Przedszkolu Niepublicznym "PUCHATEK".

Rok szkolny 2010/2011

 

"Maleństwa" - pani Sylwia

"Prosiaczki" - pani Iwona

"Tygryski" - pani Karolina

pomoc nauczyciela - pani Iwona

 

Wrzesień 2010

23 września - Muzeum Rzeźby

Przedszkolaki odbyły pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego w Białymstoku. Oprócz zwiedzania wystawy czasowej dzieci obejrzały przedstawienie lalkowe pt. "Szewczyk Dratewka". Na zakończenie własnoręcznie wykonały lalki.

Zdjęcia 

28 września - Pasowanie na przedszkolaka

Ważnym świętem dla rodziców i dzieci z grupy "Maleństwa" było Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze, złożyły Obietnicę, którą potwierdziły odciskiem palca. Nowe przedszkolaki otrzymały też słodkie upominki.

Zdjęci 

Konkurs "Imię dla rybki"

W naszym przedszkolu pojawił się nowy lokator - rybka. Ogłosiliśmy konkurs dla dzieci i rodziców na imię oraz portret rybki. Wygrał Bartek z "Tygrysków", który wymyślił imię MIGOTKA. Wyróżnienia otrzymali Olga z "Maleństw" oraz Ksawery z "Prosiaczków"

Październik 2010

8 października - Radio Białystok

W ramach realizacji nowego programu "Kim będę w przyszłości?" przedszkolaki odwiedziły Radio Białystok. Na dzieci czekało wiele atracki i ciekawostek: historia radia i nośników dźwięku, realizacja programu radiowego na żywo, codzienna praca Radia Białystok i emisja programu, największa płytoteka w regionie. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Zdjęcia

14 października - Gabinet lekarski

Poznając kolejny zawód odwiedziliśmy gabinet lekarski pani Urszuli Bonda. Sympatyczna pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jesj praca oraz pokazała sprzęt na którym pracuje. Przedszkolaki otrzymały prezenty - najlejki i breloczki.

Grudzień 2010

6 grudnia - Mikołajki

Z okazji Mikołajek dzieci obejrzały występ Studia Artystycznego "Magik". Dla niektórych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie z aktorami, ale dzielnie ogladały przedstawienie i biły brawo.

Zdjęcia

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyl się półfinał konkursu recytatorskiego. Nasze przedszkole reprezentowały Olga z "Prosiaczków", Amelia A. z "Maleństw" i Wiktoria M. z "Maleństw".

Opera i Filharmonia Podlaska

Przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej "Mała śniezynka poznaje Bozonarodzeniowe zwyczaje". Muzycy zapoznali dzieci nie tylko z tradycjami świątecznymi, ale również z instrumentami. Było również wspolne śpiewanie kolęd.

Spotkanie Opłatkowe

Tradycyjnie juz przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w Przedszkolu na Opłatku z rodzicami. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, kolędy i Jasełka. Było wspólne dzielenie się opłatkiem.

Zdjęcia

Styczeń 2011

Bal Karnawałowy

 Tegoroczną choinkę "Bal u Wróżki Bajuszki" poprowadzili aktorzy Teatru "Pod Orzełkiem". Na Bal dzieci przebrały się w najróżniejsze stroje i doskonale się bawiły. Na zakończenie przedszkolaki odwiedził Św. Mikołaj i zostawił prezenty.

Zdjęcia

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji świeta Babci i Dziadka wszystkie grupy przygotowały piękne występy: taneczne, wokalne i recytatorskie. Dzieci przygotowały również prezenty. Odbyły się wspólne zabawy i poczęstunek.

Zdjęcia

Marzec 2011

Wizyta w SP 12

Dzieci z grup "Prosiaczki" i "Tygryski" odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 12. Dzieci zwiedziły budynek, sale lekcyjne, świetlicę, czytelnię, sale gimnastyczną i ogromne boisko sportowe. Przedszkolaki mogły poobserwować zajęcia na sali gimnastycznej oraz w sali lekcyjnej.

Zdjęcia

Pierwszy Dzień Wiosny

No i już! czekaliśmy na nią całą gługa zimę, ale w końcu pojawiła się! Kto taki? - oczywiście Wiosna! Nie mogliśmy jej przyjcia uczcić inaczej, jak powitaniem jej w wielkim pochodzie wiosennym. Z tej okazji dzieci z grupy "Tygryski" i "Prosiaczki" wspólnie zrobiły Marzannę. Teraz już tylko czekamy na pięknie śpiewające ptaki i cudownie pachnące kwiaty!

 Zdjęcia 

Kwiecień 2011

Ostatnia taka Puszcza - wystawa

"Prosiaczki" i "Tygryski" odbyły niezwykłą wedrówkę po rezerwacie, jakim jest Puszcza Białowieska. Była to podróż wirtualna, podczas której przedszkolaki miały okazję poznać różne gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ten obszar. Wielkoformatowe fotografie, będące efektem wieloletniej pracy, film ukazujący mieszkańców puszczy, tj. żubra, rysia, wilka, różne gatunki ptaków i roślin, mapa "Polska - natura" - zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Wystawa wraz z towarzyszącym jej programem edukacyjnym jest niewątpliwie bogatym źródłem wiedzy.

Zdjęcia

Zabawa na cztery głosy - audycja muzyczna

Kolejna audycja muzyczna w Operze i Filharmoni Podlaskiej przybliżyła naszym przedszkolakom informacje związane z ludzkim głosem. Soliści prezentowali poszczególne rodzaje glosów, wyjaśniając przy okazji sposób emisji głosu oraz jego funkcjonowanie w zespole wokalnym. W zabawny sposób (poprzez pana kierowcę próbującego nauczyć się spiewać) wokaliści próbowali nauczyć małych słuchaczy prawidłowego oddechu, postaw emisji głosu oraz uwrażliwiali na piekno muzyki chóralnej. Podczas audycji dzieci czynnie uczestniczyły w zabawie wykonując wprawki muzyczne oraz kilka utworów wokalnych.

Maj 2011

Interaktywny plac zabaw

Odwiedziliśmy Interaktywny Plac Zabaw zorganizowany przez Galerię Arsenał w Starej Elektrowni. wystawa dostarczyła dzieciom wiele atrakcji, radości oraz elementów zaskoczenia. multimedialne elementy wystawy, poprzez gry i zabawę, wciągnęły młodego wiedza w świat zagadnień związanych z kolorem, światłem, dźwiękiem, linią, fakturą i perspektywą. W związku z tym, każdy stał się czynnym uczestnikiem eksperymentów oraz artystą tworzącym nowoczesną sztukę. Starą Elektrownię wypełniają sale o różnych nawzach: Malowanie światłem, Faktury, Bopi, Czarodziej, Platforma, Kino.

Zdjęcia 

X Festiwal Tańca i Piosenki Naszego Regionu

Szcześć dziewczynek z "Tygrysków" i "Prosiaczków" reprezentowało nasze przedszkole na jubileuszowym Festiwalu. Dzieci zaprezentowału układ w parach do "Polki podlaskiej"

Zdjęcia

Czerwiec 2011

4 czerwca - Dzień Rodziny

Kocham Cię Mamo! Kocham Cię Tato! - to słowa, które przewijały się w wierszach i piosenkach przygotowanych przez dzieci na spotkanie z okazji Dnia Rodziny, które odbyło się w Ośrodku Młyn Myśliwiec w Puszczy Knyszyńskiej. Wielu rodzicom przy tej okazji zakręciła się niejedna łza w oku widząc swoje pociechy, jak tańczą  i śpiewają w gronie kolegów i koleżanek. Radość i duma była i po stronie dzieci jak i rodziców, a małe upominki przygotowane wcześniej przez dzieci stały się dowodem wielkiej miłości do Kochanych Rodziców. Po występie dzieci czekało bardzo dużo atrakcji. Najciekawszą było oczywiście pływanie tratwą po zalewie rzeczki Kilikówka. Było też zwiedzanie wesołej farmy i karmirnie zwierząt, jazda na osiołku i kiełbaski z grila.

Zdjęcia 

Konkurs zbierania baterii

Tak jak w poprzednich latach braliśmy udział w zbiórce baterii. W tym roku wyniki konkursu ukształtowały się następujaco:

  • I miejsce - Amelka A. z "Maleństw" - 1734 szt.
  • II miejsce - Kuba z "Prosiaczków" - 1410 szt.
  • III miejsce - Damian z "Maleństw" - 1150 szt.
  • IV miejsce - Staś z "Tygrysków" - 402 szt.

Wyróznieni zostali również: Wojtek z "Prosiczków" - 184 szt., Martynka z "Tygrysków" - 144 szt., Olga z "Prosiaczków" - 141 szt., Julia z "Prosiaczków" - 117 szt.,  Ksawery z "Prosiaczków" - 51 szt., Bartek z "Tygrysków" - 46 szt. oraz Gabrysia z "Tygrysków" - 46 szt.

21 czerwca - Zakończenie roku szkolnego

Podczas uroczystości najstarsze "Tygryski" i "Prosiaczki" pożegnały się z przedszkolem wierszem i piosenką, a młodsze dzieci poruszyły w swoim występie tematykę wakacyjną. wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dypolmy i książki.

Zdjęcia 

Lipiec 2011

Straż Graniczna

W ramach programu "Kim będę w przyszłosci?" odwiedziliśmy jednostkę Straży Granicznej, gdzie poznaliśmy pracę funkcjonariuszy, zwiedziliśmy muzeum oraz obejrzeliśmy sprzęt dużych gabarytów.

Zdjęcia