Puchatkowy program

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć w Przedszkolu Niepublicznym "PUCHATEK".

Rok szkolny 2009/ 2010

 

"Maleństwa" - pani Sylwia

"Prosiaczki" - pani Iwonka

"Tygryski" - pani Aneta (I półrocze)/ pani Karolina (II prółrocze)

pomoc nauczyciela - pani Iwonka

 

Wrzesień 2009

30 września - Jesienny spacer

 W ten piękny, jesienny dzień udaliśmy się komunikacją miejską na spacer do parku. Dzieci z grupy "Prosiaczków" i "Tygrysków" wraz z paniami mieli za zadanie odszukać oznaki nowej pory roku. Wspólnie zebrano dary jesieni, tj.: liście, kasztany, żołędzie, szyszki. Przedszkolakom spacer bardzo się podobał, a szczególnie wizyta w ZOO. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z takimi zierezętami jak: niedźwiedź, dzik czy żubr. Wyjazd do parku i do ZOO dostarczył dzieciom wiele emocji i na długo zapadł w pamięć.

Listopad 2009

5 listopada - Filharmonia Podlaska

Dzieci z grupy "Prosiaczki" i "Tygryski" uczestniczyły w audycji muzycznej pt. "Jak powstaje piosenka" w Filharmonii Podlaskiej. Przedszkolaki zapoznały się z wybranymi utrworami Juliana Tuwima oraz muzyką kompozytora Witolda Lutosławskiego. Dzieci brały czynny udział w audycji, odpowiadając na pytania prowadzącej. Rozpoznawały nastrój utworu (wesoły, smutny). Z uwagą obserwowały muzyków grających na akordeonie, skrzypcach, klarnecie oraz słuchały śpiewu operowego. Wyjazd był niesamowitym przeżyciem dla małych słuchaczy. Większość z nich po raz pierwszy przekroczyła próg Filharmonii poszerzając swój zasób wiedzy o muzyce.

Grudzień 2009

3 grudnia - Teatr "Pod Orzełkiem"

W naszym przedszkolu gościł Teatr "Pod Orzełkiem", który zaprezentował dzieciom porzedstawienie pt. "Bajkowa szopka". Tematyka przedstawienia nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia. Brały w niej udział zarówno pozytywni, jak i negatywni boheterowie bajek. Dzieci z uwagą oglądały przedstawienie, przezywały historię bohaterów i aktywnie odpowiadały na pytania aktorów. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kolędą "Lulajże Jezuniu".

16 grudnia - Opłatek

W przedszkolu odbyła się świąteczna uroczystość pt. "Wieczór opłatkowy". Przedszkolaki z pomocą pań przygotowały i pięknie zaprezentowały przed rodzicami wierszyki i kolędy, a starszaki także inscenizację ruchową. Był to pierwszy w tym roku przedszkolnym występ dzieci przed liczniejszą publicznością. Na koniec zgromadzeni rodzice, dzieci i Panie połamali się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia. Wszystkim zgromadzonym udzieliła się świąteczna atmosfera, a występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Styczeń 2010

21 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

Dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość do naszego przedszkola. Dzieci z grupy "Prosiaczki" i "Tygryski" przygotowały wierszyki i piosenki, które z wielkimi emocjami zaprezentowały gościom. Odbyła się tekże wspólna zabawa taneczna. Babcie, dziadkowie tańczyli za swoimi wnukami m.in. pląsy, labada, grozik. Na koniec odbył się poczęstunek i wręczenie upominków: kwiatków i laurek.

Zdjęcia

27 stycznia - Wielki Bal Księżniczek

Tego dnia dzieci przebrały się m.in. za wróżki, efly, księżniczki i rycerzy. Odbyła się zabawa taneczna oraz liczne konkursy. Na koniec balu zawitał do nas Święty Mikołaj, któy rozdał grzecznym dzieciom cukierki i prezenty. Na pamiątkę tej wizyty każdemu przedszkolakowi zrobiliśmy pamiątkowezdjęcia.