Puchatkowy program

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć w Przedszkolu Niepublicznym "PUCHATEK".

Metody pracy

Pedagogika Montessori

montessoriFenomenem myśli Montessori jest postrzeganie dziecka jako niepowtarzalnej indywidualności i stworzenie dla niego najbardziej optymalnych warunków rozwoju.

Czytaj więcej

Metoda Carla Orffa

Metoda Carla OrffaSzczególną rolę odgrywa gra na instrumentach, do których dzieci mają dostęp na różnych zajęciach. Równie ważną rolę odgrywa ruch przy muzyce, który nie ma ustalonych reguł. Jest spontanicznym, ma charakter kreatywny, zależy od nastroju dziecka.

Czytaj więcej

Muzykoterapia

muzykoterapiaW trakcie zajęć wykorzystywane są elementy muzykoterapii, która ma na celu m.in.: wzbudzać pożądane emocje oraz sterować nimi, wzbudzać gotowość do kontaktu inspirować i odpowiednio kierować rozwój prawidłowej komunikacji międzyludzkiej, wzbogacać osobowość.

Czytaj więcej

Pedagogika zabawy

pedagogika zabawyPedagogika zabawy wykorzystuje urozmaicony zestaw propozycji, które mogą ożywić tradycyjne nauczanie. Pedagogika zabawy to tańce i zabawy integracyjne, które pomagają przezwyciężyć dziecięce lęki i obawy, osiągnąć poziom swobodnego komunikowania się.

Czytaj więcej

„Nazywanie świata” - odmienna metoda nauki czytania Ireny Majchrzak

nazywanie świataJest to program edukacyjny mający na celu wczesne kształcenie umiejętności czytania z pełnym zrozumieniem tekstu. Jest to metoda odmienna, ponieważ zaczynamy od imienia dziecka, a następnie opisujemy najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej

Wprowadzanie dzieci w świat matematyki według metody Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej

Metoda Edyty Gruszczyk – KolczyńskiejProgram ten w atrakcyjnej, zabawowej formie wprowadza dzieci w świat matematyki. Program „Dziecięca matematyka” stworzony został przez prof. Edytę Gruszczyk – Kolczyńską. Składa się z 14 bloków tematycznych, obejmujących zakresy dziecięcego rozumowania, w każdym bloku treści kształcenia ułożone są w porządku rozwojowym.

Czytaj więcej

Współpraca z rodzicami

współpraca z rodzicamiW naszej placówce kładziemy duży nacisk na współpracę z rodzicami. Możemy podzielić ją na dwa rodzaje: kontakt indywidualny rodzic – nauczyciel oraz udział rodziców w życiu przedszkolnym.

Czytaj więcej

Program edukacyjno - profilaktyczny podlaskiej Policji „Bezpieczny Przedszkolak"

bezpieczny przedszkolakCelem programu jest zapobieganie wypadkom i urazom dzieci w wieku przedszkolnym oraz ograniczanie ilość niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci. Mając na względzie konieczność systemowego podejścia do profilaktyki dzieci w wieku przedszkolnym program został podzielony na odrębne bloki tematyczne.

Czytaj więcej

Program autorski "ZDROWE ZĄBKI"

zdrowe ząbkiWychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców w zakresie profilaktyki stomatologicznej przygotowaliśmy program autorski dla przedszkolaków.

Czytaj więcej

Program autorski "KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI?"

Kim będę w przyszłości?Wykorzystując naturalną dziecięcą chęć poznawania świata stworzyliśmy program ukazujący różnorodność zawodów wykonywanych przez rodziców przedszkolaków oraz w ich najbliższym otoczeniu.

Czytaj więcej